Jiangsu Prettech masina- & Technology Co. Ltd

Tooted

Uudised
Kodu > Uudised > Sisu

Väike veini valmistamise vahendid temperatuuri kontrolli

Väike vein teha seadmed temperatuuri kontrolli, nagu tarbijate likööri kvaliteedinõuete on saada suurem ja kõrgem, veinitehaste ja veini on ka pidevalt parandada oma veini Tehnoloogia turul konkurentsi vajaduste rahuldamiseks. On väga hea kvaliteediga veini teha, kuid ka must, on hea veini Tehnoloogia. Paljud tegurid mõjutavad muutmise protsessi veini, näiteks steriliseerimine, temperatuur, pitseerimine, aurutatud jne, täna räägime temperatuuri mõju Xiaobian.

Temperatuuri kontroll on oluline kõrge kvaliteediga vodka. Selle mõju mängida valmimisele toorainest ja jätkuvalt kääritatud, vanuses ja valge veini villimine. Kui alkohol valmistamise protsess ei suuda oma veini temperatuuri kvaliteedi tagamise, ei toodaks kõrgeima kvaliteediga veini. Isegi parimad sordid kvaliteetne tooraine on kasutu, konkreetsete põhjuste analüüsimeetodid on järgmised:

(A) kõrge temperatuuri edendab oksüdatsiooni, mikroobide rääsumise ja ebastabiilsus põhjustab

Mikroorganismide käärimine on suhteliselt tundlik temperatuuri, üldine temperatuur on liiga kõrge laseb nad kaotavad ka algne elujõudu, põhjustab rääsumise ja ebastabiilsust, nii kääritamise käigus peab kontrollima temperatuurivahemik, kui temperatuur on liiga kõrge, et jahutus maha teha.

(2) et vältida all Küte tingimused ja

Kindlasti vältida käärimist ja soojendusega keskkonnas, hoiuruum, kuna kääritamisel ja ladustamise soojenemise tingimustel põhjustab eeldatav lõhn ja vürtsid väljaspool alkoholi ammendatud.

(C) pärmi käärimise kõrgel temperatuuril passiveerimine passiveerimine, suhkru ja mõjutada käärimisprotsessi

Veini tegemise protsessis kasutatakse ka külmhoidlas hoiustamist, näiteks värske tooraine ja kääritamise paagid jahutamiseks stabiilsust, see tehnoloogia on peamine veinitehaste soojust koormus veinikeldreid enamiku poolt kasutatavat on t emperature tooraine koos mahla tooraine, mis on väga oluline eraldusprotsessi kõik eeldused, et kohvi valmistamise protsessi temperatuuri ilma ahne õige temperatuuri jahutamiseks tehnika, seda saab toota värskendav likööri.


Küsitlus
Võtke meiega ühendust
Aadress: A-korrus 16, R&D RUMMU 2,No.801, Changwu Middle Road, Wujin District, Changzhou City, Jiangsu, Hiina
Telefoni: +86-519-8525 5001
Faks: +86-519-8525 5068
E-posti:admin@prettech.cn
Kodu | Meie kohta | Tooted | Uudised | Projekti viite | Võtke meiega ühendust | Tagasiside | Mobiiltelefoni | XML | Main Page