Jiangsu Prettech masina- & Technology Co. Ltd

Tooted

Uudised
Kodu > Uudised > Sisu

Temperatuuri väike veini valmistamise vahendid

Väike vein teha seadmed temperatuuri

Väike vein seadmed temperatuuri kontrolli, kuna tarbijad likööri kvaliteedinõuete on saada suurem ja kõrgem, veinitehaste ja veini on ka pidevalt parandada oma veini Tehnoloogia turul konkurentsivõimeline vaja. On suurepärane kvaliteet vein seadmed, vaid ka peab olema hea veini Tehnoloogia. Paljud tegurid mõjutavad näiteks steriliseerimine, temperatuur, pitseerimine, aurutatud jne, veini tegemise seadmed veini protsess täna rääkida temperatuuri mõju Xiaobian.

Temperatuuri kontroll on oluline kõrge kvaliteediga vodka. Selle mõju mängida valmimisele toorainest ja jätkuvalt kääritatud, vanuses ja valge veini villimine. Kui alkohol valmistamise protsess ei suuda oma veini temperatuuri kvaliteedi tagamise, ei toodaks kõrgeima kvaliteediga veini. Isegi parim sordi kvaliteetne tooraine on kasutu, ja konkreetsed põhjused on järgmised:

(A) kõrge temperatuur soodustab oksüdeerumist, veini tegemise seadmeid mikroorganismide rääsumine ning ebastabiilsuse

Mikroorganismide käärimine on suhteliselt tundlik temperatuuri, üldine temperatuur on liiga kõrge laseb nad kaotavad ka algne elujõudu, põhjustab rääsumise ja ebastabiilsust, nii kääritamise käigus peab kontrollima temperatuurivahemik, Veini tegemise seadmed, kui temperatuur on liiga kõrge, et jahutus maha teha.

(2) et vältida all Küte tingimused ja

Kindlasti vältida käärimist ja soojendusega keskkonnas, hoiuruum, kuna kääritamisel ja ladustamise soojenemise tingimustel põhjustab eeldatav lõhn ja vürtsid väljaspool alkoholi kahanenud.

(C) pärmi käärimise kõrgel temperatuuril passiveerimine passiveerimine, suhkru ja mõjutada käärimisprotsessi

Koostamisega, veini kasutatakse ka külmhoidlas hoiustamist, näiteks värske tooraine ja kääritamise paagid jahutamiseks, püsivust veini tegemise seadmed seda tehnoloogiat kasutanud kõige peamine veinitehaste veinikeldreid ma n koormus Küte on tooraine koos värske tooraine mahla, mis on väga oluline eraldusprotsessi kõik eeldused, et kohvi valmistamise protsessi, ilma õige kehatemperatuuri temperatuuri jahutamiseks temperatuurini URE kontrollivõtted, seda saab toota värskendav likööri.


Küsitlus
Võtke meiega ühendust
Aadress: A-korrus 16, R&D RUMMU 2,No.801, Changwu Middle Road, Wujin District, Changzhou City, Jiangsu, Hiina
Telefoni: +86-519-8525 5001
Faks: +86-519-8525 5068
E-posti:admin@prettech.cn
Kodu | Meie kohta | Tooted | Uudised | Projekti viite | Võtke meiega ühendust | Tagasiside | Mobiiltelefoni | XML | Main Page