Jiangsu Prettech masina- & Technology Co. Ltd

Tooted

Uudised
Kodu > Uudised > Sisu

Õlle magusavõitu veini valmistamise vahendid ei ole hea veini valmistamise vahendid

Õlle magusavõitu veini tegemise seadmed ei ole hea veini tegemise tehnika

Enne juua veini lugeja kindlasti frowned: "Vau, kuidas nii hapu?" Ja siis juua paar korda väga aeglaselt tundsin et olemas hapu, lilled ja puuviljane, mis on järk-järgult teedel protsessi olulised happesuse ja nagu veini hapu maitse.

Tegelikult happesus võib öelda et selgroog veini, veini, kui happesus, veini kvaliteedi puudumine ilmub üsna lahti. Happesust saate teha veini selgeks, veini tegemise seadmed veini pärast viimistlus üles aktiivselt toetama, lisaks veini kvaliteet on dünaamilisem ja värske, kuid ka kuiv valge vein säilitusaine, valge veini vananemine võime tugineda lõhn Mida kõrgem happesus ja happesus, seda suurem vananemist ja kuivad valged veinid on suurepärane happesus kergesti hoida 20-30 aastat (kuid see arv on ka kuivad valged veinid vananemist). Magus valge vein, happesuse Lisaks säilitusaineid või maitse magus vein samuti tuleb vähendada magusa ja hapu maitse. Punane vein, happesus on ka rikas struktuuri ja maitseained, osa

Punane vein tanniinid on ka hapu, nii paks nahk, rohkesti parkaineid veini kasutamine veinivalmistaja nimega leidma, kuidas vähendada viinamarjade happesuse; ja tanniini vähem viinamarja veini, veini tegemise seadmed veini happesuse suurendamiseks peate veini struktuur.

Sellisel juhul peetakse hea happesuse millist?

Keele erinevaid osi kasutatakse spetsiaalselt tunda erinevaid maitseid. Saate maitsta magus maitse pungad, mis on koondunud keel, ja hapu ala jaotub keel, järgmine jook mõlemale poolele, saate hoolikalt kogeda, kui mõlemal pool natuke veini keele "hammustab" tunne, siis eritama veini tegemise seadmed on Sülje kogus, kogu protsess ei ole muud mõtet meelepaha, et isegi kui happesus on veel hea happesus. Kui happesus ei piisa, see aitab kaasa sekretsiooni sülg, kui happesus on liiga suur, see teeb väike kipitus suus, ei ole hea happesus.

Gurmaanid tihti öelda, et valge vein on heaks kaaslaseks austrid. Kuid nende parim kombinatsioon meetodid on: Ava austrid pärast mõne tilga kõrge happesus, valge veini austrid, veini tegemise seadmed süüa otse - see on Shenzhen oyster oyster Jumal isiklikult õpetab ukse. Ma luban, et sa ei taha kasutada sidrunimahla või oyster mahla teha austrid.

Rikkust või veini happesuse puudumine väljendub välimus. Veini-rikas veini, veini näitab suhteliselt helge heledus, välimus läikiv ilus; kui veini happesus on kõle, näeb välja nagu aegunud viinamarjamahla.

Tavaliselt külma piirkonna veini on kõrge happelisusega, sellepärast, et päikesepaiste aeg on lühike, madal temperatuur, juhtiv ebapiisav viinamarjade lunastustähtajani, viinamarja puu happesuse tõus, vein loomulikult pruulitud on kõrge happesus. Ja sooja piirkonnas veini sest viinamarja puu on tavaliselt täielikult küps, veini tegemise seadmed puu seda väiksem happesuse, tulemuseks veini naturaalne happesus on madal. Järgmine kord, kui näete kuumas veini on ikka väga rikas rasvhapete, ärge unustage välja veinivalmistaja nimega.


Küsitlus
Võtke meiega ühendust
Aadress: A-korrus 16, R&D RUMMU 2,No.801, Changwu Middle Road, Wujin District, Changzhou City, Jiangsu, Hiina
Telefoni: +86-519-8525 5001
Faks: +86-519-8525 5068
E-posti:admin@prettech.cn
Kodu | Meie kohta | Tooted | Uudised | Projekti viite | Võtke meiega ühendust | Tagasiside | Mobiiltelefoni | XML | Main Page